کیلومتر 11 جاده‌ مخصوص، نبش سپاه اسلام

تهران

جزئیات مقاله

1402-03-15

هرآنچه باید درباره کاور بدنه خودرو بدانید

حفظ زیبایی ظاهر برای بسیاری از مالکان خودروها اهمیت بالایی دارد. این حساسیت ابتدا با شستشوی پیاپی معنا پیدا می‌کرد و بعد از آن هم عملیات واکس و پولیش به میان کشیده شد؛ اما طی چند سال اخیر بحث استفاده از کاورهای بدنه به‌شدت رونق پیدا کرده است. چیزی که حالا نه فقط برای سلامت رنگ بدنه بلکه برای افزایش جذابیت‌های بصری نیز مطرح می‌شود.

مالکان خودروهای لوکس و گران‌قیمت همواره از ایجاد خط و خش روی رنگ بدنه خودرویشان هراس دارند. با فراگیر شدن استفاده از کاور بدنه خودرو بسیاری از نگرانی‌های ناشی از نه فقط خط و خش، بلکه باران‌های اسیدی، فضولات پرندگان، آفتاب‌سوختگی و رطوبت هم مرتفع شده است.

اما این تنها کاربرد کاورهای بدنه نیست. در حال بسیاری از مالکان خودروهای معمولی نیز از کاور برای افزایش زیبایی و حتی تغییر رنگ بدنه نیز استفاده می‌کنند. دلیل این امر، گسترده بودن خدمات مربوط به کاور و طبیعتاً کاهش قیمت و اقتصادی بودن آن است. کارشناسان می‌گویند هزینه استفاده از این کاورها معادل یک‌چهارم هزینه نقاشی کامل خودروست. هم‌چنین تردیدی نیست که خودرویی که صافکاری و نقاشی می‌شود قیمت آن افت خواهد کرد. درصورتی که با استفاده از کاور بدنه خودرو با قیمتی بسیار کمتر، می‌توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید و هر زمان که نیاز داشتید آن را تغییر دهید.